HARMÓNIÁBAN
pályázat - összhang a közösség erejébőL

Az egyensúlyra és harmóniára törekvés nemcsak individuális, de közösségi cél is lehet. Pályázatunk is ezt a célt szolgálja: a harmónia megteremtését a közösség erejéből a Bartók-negyedben. Hiszünk benne, hogy a negyed meglévő kulturális, civil, közösségi és gazdasági erőforrásaira építve az összhang helyspecifikus érték lehet.
2025-ben Újbuda Önkormányzata 10,5 millió Ft értékben támogatjuk lakóközösségeinket, a helyi együttműködéseket és közös ötleteket.
Jelentkezz ötleteddel, valósítsd meg segítségünkkel, tegyünk együtt a Bartók-negyed harmóniájáért!
A Bartók-negyedről
Újbuda Önkormányzata az ikonikus Bartók Béla út és térségének revitalizációjával és összefogásával egy helyi ökoszisztéma kialakításán dolgozik, melyben az élhető lakókörnyezet megvalósítása mellett kiemelten fontosak a közösségi és kulturális kezdeményezések is. A Bartók-negyedben megfér egymás mellett a minőségi kultúra és szórakozás, a folyamatos fejlődés, mindeközben pedig egy biztonságot és feltöltődést nyújtó otthon marad a lakosok számára.
Ha a jelölt területről pont csak egy-egy utcával lógnál ki valamelyik irányba, de szuper program jutott eszedbe, jelentkezz nyugodtan!
Pályázat kiírója
Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
Szakmai lebonyolítás:
KözPont Újbudai Kulturális Nonprofit Kft. (Cg. 01-09-166854, székhely: 1113 Budapest, Zsombolyai utca 4.), amely az Újbuda Önkormányzata kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság.
Pályázati kategóriák

Harmóniában szomszédainkkal
A saját otthonunk utáni első közösség, melyhez kapcsolódunk, a szomszédaink. Szeretnénk kiemelten foglalkozni a társasházakkal, ezzel a kis léptékű, de meghatározó városi közeggel. Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, melynek megvalósítási tere egy vagy több szomszédos társasház összefogásából alakul ki. Akár valami apró változás elérését szolgálja, akár sok környékbelit mozgósít, a cél, hogy harmóniában legyünk szomszédságunkkal. Jöhetnek a közös programok és ház- vagy utcafesztiválok, kertszépítés és csere-bere, ünnepségek, workshopok, komposztálóépítés vagy épp zenés délután a gyerekeknek. Ha a társasházban épp valamilyen szervezet vagy vállalkozás is működik, fogjatok össze közösen a házért. A lényeg a szomszédsági kapcsolatok erősítése.

Harmóniában együttműködve
A Bartók-negyed egyik nagy értékének tartjuk az összefogást és kollaborációt, ami a környék szereplői között meg tud valósulni. Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, amelyek kollaboráción alapulnak és legalább kettő, de akár több negyedbeli szereplővel együttesen szerveződnek. Civil, gazdasági és kulturális szervezetek, lakóházak vagy épp magánszemélyek közös projektje lehet ez, melynek célja az együttműködés, hiszen az még több mint az elemek összessége. Jöhetnek a közös ügy mentén, hasonló érdeklődési körökön alapuló programok, tematikus események, workshopok. De ide tarthozhat minden projekt, aminek alapja a megosztás, legyen szó eszközökről, tudásról vagy technikáról. Ha van egy jó ötleted, nézz körül, keress társakat, hogy ki tudna csatlakozni, így együtt valami még izgalmasabb fog belőle kisülni!

Harmóniában a generációkkal
Nem csak a húszéveseké a világ, énekelték meg már évtizedekkel előbb, és igaz ez a városra is. Gyermekektől, tinédzsereken át az idősekig mindenki birtokba veheti és kell is vennie a negyedet, bár a mindennapokban gyakran előfordul, hogy nem mindenki kap ugyanakkora szeletet. Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, melyek kiemelten foglalkoznak a generációk egymáshoz és a városhoz kapcsolódósával. Környezetünk úgy lesz elérhetőbb és demokratikusabb, ha mindenki helyet kap benne, kicsik és nagyon, fiatalok és idősek. Jöhetnek a közös programok, a tudásátadás, a különböző generációk térhasználati szokásait bemutató vagy épp átalakító egynapos projektek, városi séták és mappingek. De lehet versmondó verseny vagy gördeszka bajnokság is a Móriczon. A lényeg, hogy minden generáció bevehesse a Bartók-negyedet!
Pályázaton elosztható összeg,
a támogatások mértéke és elszámolás
Az egyes pályázatokra megítélhető támogatás maximális összege 650.000 Ft.
A pályázat utófinanszírozással működik, így nyertes pályázat esetén az elnyert összeget a teljesítés után, megfelelő dokumentáció leadását követően utalják át.
A nyertes pályázóknak a támogatási összeg felhasználásáról tételes elszámolást kell benyújtaniuk az Önkormányzat felé. Ez azt jelenti, hogy majd az elszámolásban azokat az összegeket tudják majd visszautalni, melyekről helyes számla érkezik, és összege belefér az előre leadott költségvetésbe. Ezért is nagyon fontos az alapos költségvetés-tervezés a pályázat leadásához!
A pályázathoz
kapcsolódó határidők
Benyújtás határideje: 2025. május 19.
Értesítés a pályázat eredményéről: 2025. június
A szerződés megkötése: 2025. június
Megvalósítási időszak: 2025. május 1. – 2025. december 31.
A JELENTKEZÉS MENETE
1. A teljes pályázati felhívást Újbuda Önkormányzatának honlapján találod meg ITT. Olvasd végig figyelmesen!
2. Az előbbi oldalon találod a pályázati adatlapot is. Ez tartalmazza majd a projekted részleteit és a költségvetésed. Ajánljuk, hogy a költségvetést gondosan töltsd ki, ez egy különösen fontos szempont lesz az elbírálás során.
3. Töltsd ki pályázati adatlaphoz tartozó mellékleteket is:
– Az 1. számú melléklet minden pályázónak kötelező, ez a támogatás átláthatóságáról szól.
– A 2. számú mellékletet akkor kell kitölteni, ha fennáll valamilyen érintettség. Itt a melléklet tartalmazza is, hogy mik lehetnek ezek, ha vannak – általában ilyen a személyes, gazdasági, családi kapcsolat a töndéshozókhoz, kiíróhoz.
– A 3. és 4. számú mellékletet magánszemélynek nem kell kitölteni, viszont ha gazdasági vagy civil szervezetként, egyesületként pályázol, ez a két melléklet kötelező.
NE FELEJTSD EL,
hogy ha gazdasági vagy civil szervezetként, egyesületként pályázol, azt elektronikus úton tudod csak beadni! Ez lehetséges e-Papíron vagy hivatali kapun. A pályázati kiírás végén találsz erről bővebb információt, útmutatót.
Magánszemélyként nem kötelező az elektronikus beadás és kapcsolattartás. Beadhatod e-Papíron, de beviheted személyesen, feladhatod postán is. Ha az utóbbiakat választod, az alábbi címzést használd:
Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
1113 Budapest, Bocskai út 39-41.
A borítékra írd rá “Harmóniában pályázat!


fontos!
Ha köztéri projektet tervezel, nagy valószínűséggel közterület-használati engedélyre van szükség. Ilyen esetben a hozzájárulás beszerzése a pályázó felelőssége. A pályázati jelentkezésnek nem feltétele a már megszerzett hozzájárulás, azonban az elbírálás során szempont lehet az időbeli megvalósíthatóság. A közterületre szánt projektet úgy tervezd, hogy ne felejts el időt szánni az ügyintézésre.
Közterület tartozhat a fővároshoz vagy a kerületi önkormányzathoz.
- A fővárosi közterületek listája, az ügyintézés menete, a formanyomtatvány ITT.
- Az önkormányzati közterületek listája, az ügyintézés menete, a formanyomtatvány ITT.
A közterületfoglalás nem feltétlenül egyszerű folyamat. Hogy el ne tévedj az útvesztőiben, készítettünk egy összefoglaló KISOKOST, amit elérsz ITT, használd bátran!
Ha segítségre lenne szükséged a pályázat leadása során, kérdezz vagy kérj konzultációs időpontot a bartoknegyed@ujbudakozpont.hu e-mail címen!

A pályázat benyújtásának határideje:
2025. május 19.
Ha elektronikus úton adod be a pályázatod, így is fogsz visszajelzést kapni róla, hogy sikeresen megérkezett, esetleg hiánypótlás szükséges. A döntésről is itt értesülsz majd, így mindenképp figyeld ezt a felületen!
Ismételjünk még egyszer!
- Letöltötted és kitöltötted a pályázati adatlapot benne részletes költségvetési tervvel?
- A szükséges mellékleteket is kitöltötted?
- Magánszemélyként elektronikusan vagy személyesen, postai úton leadtad a pályázatot? Gazdasági, civil szervezetként vagy egyesületként sikerült az elektronikus beadás?
- Készen vagy!
Értékelési
szempontok
A pályázat alapvető értékelési szempontjai a pályázati adatlap helyes kitöltése és leadása a mellékletekkel együtt, a megvalósíthatóság és a megalapozott, reális költségvetés.
Plusz ponttal jutalmazzuk, ha ötleted:
- fenntarthatósággal foglalkozik, környezetvédelmi szempontoknak is megfelel,
- támogatja a körkörösséget és erősíti a szereplők közti szolidaritást, együttműködést, erősíti a helyi identitást,
- a negyed - akár kevésbé használt - köztereit kreatívan használja.
- Politikai szervezeteket közvetve vagy közvetlenül támogató,
- kimondottan gazdasági hasznot eredményező tevékenységek.
EREDMÉNYHIRDETÉS
A pályázat eredményéről a zsűri döntését követően minden pályázót Újbuda Önkormányzata értesít
2025. június hónapban. A nyertes pályázók pályázatuk beadásával hozzájárulnak, hogy nevüket, a pályázatuk címét és rövid leírását, valamint az elnyert összeget Újbuda Önkormányzata hivatalos honlapján, a KözPont Újbudai Kulturális Nonprofit Kft. a rendelkezésére álló média felületeken (pl. honlap, Facebook oldal) közzétegye.
Szerződéskötés és
megvalósítás
A nyertes pályázókkal Újbuda Önkormányzata köt szerződést.
Május 1-től már futó projekt is nyerhet, költségei elszámolhatók, azonban a nyertes pályázatokat 2025. december 31-ig kell kivitelezni.
A nyertes pályázatok esetében személyes projektindító konzultációt tartunk.
A pályázónak a projekt befejezését követően 30 napon belül kell elszámolását elkészíteni, leadni az Önkormányzat felé.
Az elszámolásnak tartalmaznia kell:
– a támogatási elszámoló lapot (melyet szerződéskötéskor mellékletként megkapsz),
– a szöveges szakmai beszámolót,
– a számlák és az egyéb számviteli bizonylatok másolatát,
– a projekt megvalósításához kötött szerződések/megrendelések másolatát,
– a kifizetésekről szóló bankkivonatokat, illetve kiadási pénztárbizonylatokat.
Fontos, hogy csak a szerződésben rögzített célra és időben, helyesen kiállított számlákat tudja elfogadni és így majd kifizetni a kiíró.
Hogyan tudunk még segíteni a pályázatod leadásában?
Partner és helyszín kereső
Szuper ötlet jutott eszedbe, de valami még hiányzik? Segítünk!
Ha még helyszínt vagy akár partnert keresel a projektedhez, böngészd át a Bartók-negyed térképét, melyet ezen a linken találsz:
Ha szükséged lenne rá az ötletedhez, hogy valamelyik szereplővel kapcsolatba kerülj, írj nekünk és összekötünk vele.
Néhány partnerünk szívesen befogadna programot a saját helyszínére vagy programstruktúrájába. Ez ugyan további egyeztetést igényel a későbbiekben, azonban ha szívesen hoznál olyan projektet, amely az alábbi együttműködő partnereink helyszíneire, programjaiba illeszkedhet, jelezd nekünk a pályázati anyagodban: 11_11, Equal Stúdió, B29 Ifjúsági Közösségi Tér, B32 Galéria és Kultúrtér / Gárdonyi Piknik és Gyermekkönyvünnep programok, Bartók Béla Boulevard / Eleven Tavasz és Eleven Ősz, KORNÉL galéria / bolt / kávézó.
Eszközmegosztás projekt
Hiányzik néhány eszköz a programodhoz? Segítünk!
A Bartók-negyed Eszközmegosztás Program célja, hogy a helyi közösségek számára elérhetővé tegye a rendezvényekhez szükséges eszközöket, csökkentve a költségeket és szem előtt tartva a fenntarthatóságot.
A jelenlegi eszköztárunkról és a megosztás működéséről ITT olvashatsz bővebben, a pályázatodba pedig bátran írd bele előre, ha valamit majd szeretnél kölcsönözni!
Légy-ott / közösségépítő meet-up
Május 7-én 18 órától várunk az Adaptérben egy közös találkozóra!
Az este folyamán mesélünk a pályázatról, felteheted a kérdéseidet és szívesen segítünk az ötletelésben is.
Részletek hamarosan érkeznek, figyeljétek online felületeinket!
Böngészhető jó gyakorlatok
Inspirálódnál? Segítünk!
Úgy gondoltuk, sokat segíthet az ötletelésben, a szervezésben és a kivitelezésben néhány korábbi megvalósult projekt.
A tavalyi Harmóniában pályázat keretében 21 ötlet valósult meg, társasházi lakóközösségek, helyi szereplők közötti kollaborációk, közterek újra- vagy más módon való hasznosítása, különböző generációk és a város kapcsolata. A megvalósult projektek között találunk társasházi közös ünnepségeket és fejlesztéseket, kulturális programokat, új tervezői vásárt, mentális és fizikai egészséggel foglalkozó eseménysorozatokat, a helyi szereplők hálozatosodását segítő találkozót, kézműves workshopokat és még podcastet is. Nézelődj a projektek között, inspirálódj honlapunkon!
Kérdésed van?
Ha szeretnél velünk kapcsolatba lépni,
elérsz minket a bartoknegyed@ujbudakozpont.hu e-mail címen.
A pályázat és a leadás kapcsán bővebb információért keresd bátran:
Sipos Sára / +36 20 551 9884 / sipos.sara@ujbudakozpont.hu